Yazı Günlükleri 7

Evet, kimine göre berbat kimisine göre harikulede şu hayat denen şeye değineceğim bugün.

Dostlar, hayat hayattır bu komik gelebilir ama gerçekten derin bir anlamı var bunu birazdan anlatacağım. Önce şunu bilmeliyiz “olması gereken” ne demek? Olması gereken demek bizim istediğimiz şekilde beklediğimiz ve görmeyi arzuladığımız şeydir. Hayatın olması gerektiği gibi demek de hayatı istediğimiz şekilde olması demek ama hayat olması gerektiği gibi değildir hayat kendisidir hayatta acı da var,ayrılıkta, neşede var kokuda var. Bunlar hayatı oluşturur. Bunlar olacaktır çünkü hayatın adil olmak, vicdanlı davranmak gibi bir şeyi yoktur. Hayat olduğu gibi davranır ve her şey denge içindedir: kötü-iyi, doğru-yanlış, karanlık-aydınlık vs. bu unsurlardan bir tanesinin çıkması demek hayatın hiç var olmaması demektir.

Hayat insanlar üzerinde deneyimler keyif alır acıyı deneyimler, keyif alır üzüntüyü deneyimler. Keyif alır ve hayat bize burada büyük ipuçları verir sizde deneyimleyin ve keyif alın mantık bu dene yeni şeyler bul keşfet kolay sıkıl, yaratıcı ol,risk al.

Peki ben ne yapmalıyım bu durumda diye soruyorsan şunu yapabilirsin,yaşamın gerçekliğine uyum sağla ve bunun üzerine kendi gerçekliğini inşa et tüm bu şeyleri bilmene rağmen kendini geliştir. Oku,öğren,bilginin peşinden git o zaman hayatı çözmüş olacaksın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir